Anasayfa » Mutfak » MUTFAK TRENDİ : ÇOK AMAÇLI MUTFAK ADALARI

MUTFAK TRENDİ : ÇOK AMAÇLI MUTFAK ADALARI

Önceden uyaralım Mutfak Adaları yazısını okuduğunuz zaman siz de bir mutfak adanız olsun isteyebilirsiniz. Mutfaklarımızda her zaman fazladan depolama alanı, oturma alanı ya da tezgaha ihtiyaç vardır. Geçmişte yalnızca büyük ve belirli bir tarza sahip mutfaklarda kullanılan çok amaçlı mutfak adaları günümüzde küçük ve her tarzdaki mutfaklarda da mutfak ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Çok amaçlı olarak kullanılan mutfak adaları hakkında daha çok fikir edinebilmek için takipte kalın !

1) DEPOLAMA VE EXTRA TEZGAH KULLANIMI OLUŞTURMAK İÇİN TASARLANAN MUTFAK ADALARI

Depolamada maksimum seviyeye ulaşmak amacıyla tasarlanan bu adaların içlerine küçük mutfaklarda eviye ya da ocak gibi yer kaplayan mutfak aletleri genellikle yerleştirilmemiştir. Üzerinde herhangi bir mutfak aleti bulunmadığı için de küçük mutfaklarda büyük tezgah alanları oluşturur.

 

2) İŞLEVSEL KULLANIM İÇİN TASARLANAN MUTFAK ADALARI

Bu tip adalara eviye, fırın, mini-buzdolabı, ocak vb. temel mutfak aletleri yerleştirilir ve bu kullanımlar için özelleştirilirler. Büyük mutfak aletleri bu adalara yerleştirilince mutfağın geri kalanında da extra kullanım alanı kazanılır.

 

3) OTURMA ALANLARI OLUŞTURMAK AMACIYLA TASARLANAN MUTFAK ADALARI

Diğer kullanımların yanı sıra yemek masası / bar masası gibi kullanımlar için tasarlanan bu mutfak adalarıyla da sosyal etkileşimi artırmak, mutfaklarda yemek masasının kapladığı hacmi ada kullanımıyla azaltmak ve başka kullanımlara yer açmak gibi amaç için tasarlanan bu mutfak adaları da mutfaklara farklı bir tad getirmektedir. Mutfağın tarzına uygun sandalye seçimleriyle de mutfağın kendine ait tarzı pekiştirilebilmektedir.

Hakkında Allanouré

Allanouré; 1993 doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi, Tasarımcı, Girişimci ... İlgi Alanları ; Ortaçağ ve Rönesans Mimarisi, Peyzaj ve İç Mekan Tasarımı, Kenstel Tasarım, Ekonomi ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>