Anasayfa » Fikirler » Tavan Dekorasyonu, Ev Dekorasyonu Onunla Başlar, Onunla Biter

Tavan Dekorasyonu, Ev Dekorasyonu Onunla Başlar, Onunla Biter

Hepimiz evlerimizi dekore ediyoruz; güzel bir abajur, sehpalar, avangart koltuklar, şaşalı perdeler, mobilyalara uygun bir halı, belki antika bir masa. Peki ya Tavanlar! Modern hayatımızda tavan dekorasyonu gün geçtikçe daha da önem kazanmaya başladı. Geçmişimizde oldukça önemli olan tavan dekorasyonu modern şehir hayatında yerini basit kartonpiyerlere ve düz alçı tavan boyalarına bıraktı. Ama modern insan buna artık dur diyor! Günümüz tavan dekorasyonu çalışmalarında en sık rastladığımız tasarımlar bir alçıpan ve tavan içine gömülü led aydınlatmalar.  

  Bu görmüş olduğunuz tavan dekorasyonu aslında modern hayatın bize getirdiği yapaylığın dekorasyon mantığıyla hayat bulması. Alçıpan sadece lokal alanlarda uygulanması gereken bir malzeme. Oldukça dayanıksız ve eskimeye müsait bir malzeme. Fakat ısrarla tüm yeni yapılarda komple alçıpan tavanlı evlere rastlıyoruz.

Alçıpan kullanımının en büyük dezavantajı ise tavan yüksekliğinin azalması.

Tavan yüksekliği evin genişliğini ve ferahlığını en yüksek düzeyde etkilemektedir.

Hem Klasik Hem Modern

Peki geçmişimizdeki o sarayvari tasarımlar modern hayata uygulanamaz mı? Cevabı için lütfen resimlere bakın:

  Hem klasik hem de modern olunabiliyor ve oldukça dayanıklı. Bu eskiden -> yeniye dönüş modernliğin benim gözümde “medenileşmesi”.

Tavanda Gökyüzü

Farklı tavan dekorasyonları da mevcut. Alçıpan kullanımı burda gerçekten başarılı. Tavanda gökyüzü panoraması oluşturmak mümkün.

  Tavanlarımızda yapay bir gökyüzü oluşturmak kaliteli bir işçilik ile mümkün.

Doğal Görünüm İçin Ahşap

Doğallığın simgesi olan ahşap tavan dekorasyonu için kullanılabilir mi?

Ahşap dekorasyon malzemelerinin belki en estetiğidir ama oldukça maliyetlidir. Bakımı ve işçiliği ise unutulmamalı.

Modern ve Çekici: “Zebra Tavan”

Zebra şeklinde farklı renklerin kombin edilebileceği, istenirse tüm eve uygulanabilecek bir tavan dekorasyonu tarzı. Oldukça trend.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>